Domů

/

Blog

/

Jak prodat byt - postup krok za krokem

Jak prodat byt - postup krok za krokem

Máte v plánu prodávat svůj byt či jinou nemovitost? Prodej nemovitosti přináší mnohé nástrahy, na které se mnohdy bohužel narazí až při samotném prodeji a může to způsobit zbytečné průtahy či dokonce snížení kupní ceny. Sestavili jsme pro vás ucelený a systematický návod pro prodej bytu. Popíšeme vám na základě jakých faktorů stanovit prodejní cenu a proč je naprosto klíčové používat při prodeji všechny prodejní kanály a podpůrné prodejní techniky.

Prodej
Tipy a triky
Vlastnictví

1. Úvodní schůzka a odhad ceny
Rádi se s vámi nezávazně potkáme u nás v kanceláři nebo přímo ve vaší nemovitosti. Sdělíte nám své představy a my osvětlíme celý postup. Zároveň provedeme cenový odhad dané nemovitosti na základě relevantních faktorů. Celá konzultace je zcela nezávazná a je pak tedy pouze na vás, jak se rozhodnete.

2. Smlouva o realitním zprostředkování - realitní zákon
Pokud se úspěšně domluvíme na spolupráci, tak je potřeba podepsat písemnou smlouvu o realitním zprostředkování (realitní zákon vyžaduje písemnou formu), ve které je přesně specifikována prodávaná nemovitost a další detaily.

3. Příprava na prodej a prodejní prezentace
Před samotným prodejem je potřeba prodejní nemovitost důkladně uklidit, aby byla připravena na profesionální focení interiéru a natočení videoprohlídky. Je potřeba být důsledný v detailech, protože jednotlivé maličkosti mnohdy rozhodují o úspěšném a rychlém prodeji.

4. Inzerce a marketing
Při prodeji nemovitosti využíváme veškeré moderní formy marketingových nástrojů od PPC reklam a výkonnostního marketingu až po individuálně nastavené reklamní kampaně na sociálních sítích, které míří na správné kupce. Využíváme veřejné i neveřejné cesty inzerce, přičemž rovněž využíváme rozsáhlou databázi našich zájemců o koupi.

5. Prohlídky a výběr vhodného kupce
Veškeré prohlídky prodávané nemovitosti zařizujeme a provádíme my, protože to může zabrat i dost času, který vám tímto rádi ušetříme. Následně vám předložíme podrobné informace o každém ze zájemců o koupi a doporučíme vám toho nejlepšího.

6. Právní zajištění a předání nemovitosti
Veškeré právní záležitosti provádí náš spolupracující advokát s advokátní úschovou, který komunikuje s oběma stranami a vypracuje kupní smlouvu a jiné dokumenty. Celou transakci řídí a kontroluje. Navíc je celý proces prodeje pojištěn. Následně zařídíme předání samotného bytu s předávacím protokolem včetně přepisu služeb na nového vlastníka.